Info Panel
Jūs esate čia:   Pagrindinis  /  Įvykiai  /  Aikštė prie gimnazijos pavadinta Icchoko Mero vardu

Aikštė prie gimnazijos pavadinta Icchoko Mero vardu

Gimnazijos Mokytojų tarybos siūlymu aikštė prie gimnazijos pavadinta iš Kelmės kilusio žymaus pasaulyje rašytojo, nacionalinės premijos laureato Icchoko Mero vardu.

„Kelmė visada buvo ir liko, tiesiogiai ar netiesiogiai, savotiškas mano gyvenimo ir kūrybos centras, o Kelmės gimnazija kažkada – mano antrais namais“, – rašė I.Meras. Aikštės atidarymo ceremonija vyko per gimnazijos 70-mečio šventę, 2010 m. gegužės 15-ąją. Ta proga I. Meras atsiuntė visiems, susirinkusiems į šventę, tokį laišką: „Brangūs, brangūs Bičiuliai, sveikinu su 70-mečiu. Sveikinu jus ir save patį, nes jūsų mokykla juk ir manoji mokykla. Didžiuojuosi, kad nuo šiol mano vardas bus prie pat jūsų, prie mūsų visų gimnazijos slenksčio. Stipriai visus apkabinu, Jūsų Icchokas Meras.

Tų pačių metų vasarą I. Mero aikštė pasipuošė skulptūromis: viena jų žymi aikštės pavadinimą (autorius J. Vaicekauskas), kita „Šachmatai“ (autorius K. Bimba) sukurta pagal I. Mero romaną „Lygiosios trunka akimirką“.

  2010  /  Įvykiai  /  Atnaujinta: 10 balandžio, 2015  /