Info Panel
Jūs esate čia:   Pagrindinis  /  Įvykiai  /  Paminėtos 100-osios poeto Jono Graičiūno gimimo metinės

Paminėtos 100-osios poeto Jono Graičiūno gimimo metinės

2003–2004 m.m. gimnazijoje vyko renginiai, skirti 100-osioms poeto Jono Graičiūno gimimo metinėms: lituanistinė rajono moksleivių konferencija, teatro šventė, leidybos centre išleistas ir pristatytas leidinys „Poetui Jonui Graičiūnui – 100”.

Konferenciją pradėjo mokytojos Laimos Grumadienės parengti gimnazistai, papasakoję apie poeto, kurio vardu pavadinta mūsų gimnazija, gyvenimo kelią, jo veiklą Kelmėje, buvo deklamuojami jo posmai. Vėliau darbas vyko dvejose 5–8 ir 9–12 klasių moksleivių grupėse. Vyresnieji moksleiviai skaitė 13 pranešimų, pristatė projektą apie Renesanso epochą. Jaunesnieji skaitė 8 pranešimus, pristatė projektą apie jūrą. Konferencijos darbą aptarė J.Graičiūno gimnazijos lituanistės Violeta Gliaudienė ir Genovaitė Rutkūnienė. Moksleiviams, skaičiusiems pranešimus, buvo įteikti pažymėjimai. Pabaigoje gimnazijos dramos studija „Savi“ (vadovė Valerija Puišienė) parodė spektaklį „Susitiksime mano rojuje“.

Teatro šventė priminė, jog  J.Graičiūnas paliko Kelmės žmonių prisiminimuose kaip teatro mėgėjas, pastatęs mokyklos scenoje ne vieną veikalą. Teatro šventėje dalyvavo Kelmės Mažojo teatro artistai, parodę spektaklį „Drakoniuko ieškojimai“ (režisierė D. Stirbytė). Butkiškės jaunimo dramos kolektyvas (vadovė J. Sankauskienė) atvežė spektaklį „Kvailių kaimo bobos“, o Šaukėnų jaunieji artistai, vadovaujami S.Bružienės, suvaidino spektaklį „Liuka“. Gimnazijos dramos studija „Savi“ vaidino minėtąjį „Susitiksime mano rojuje“, o naujai susibūręs gimnazistų kolektyvas, vadovaujamas mokytojų Violetos Gliaudienės ir Svajūno Klimo, parodė muzikinio spektaklio „Brėmeno muzikantai“ anonsą. Gausiai susirinkusius žiūrovus ypač džiugino Šiaulių miesto Gytarių mokyklos breiko šokėjai. Teatro šventė baigėsi įvairių nominacijų teikimu, dramos kolektyvų apdovanojimais – suvenyrus, vadovaujami gimnazijos dailės mokytojos Irenos Arlauskienės, kūrė ir gamino patys gimnazistai.

Leidinyje „Poetui Jonui Graičiūnui – 100“ publikuojami Kelmės krašto jaunųjų poetų, skaičiusių savo kūrybą mūsų gimnazijos organizuojamame Poezijos rudenėlyje savo kūrybą, eilėraščiai. Leidinys iliustruotas mūsų gimnazistų piešiniais. Jis buvo pristatytas gimnazijos ir Kelmės krašto bendruomenei Atvirų durų savaitės metu.

Poezijos rudenėlis rengiamas mūsų gimnazijoje kasmet nuo 1997 m. ir yra skirtas poeto Jono Graičiūno atminimui.

  2003  /  Įvykiai  /  Atnaujinta: 8 balandžio, 2015  /