Info Panel
Jūs esate čia:   Pagrindinis  /  Įvykiai  /  Nuo radijo stoties iki televizijos studijos

Nuo radijo stoties iki televizijos studijos

1955 metais mokykloje susibūrė radijo mėgėjai, vadovaujami fizikos mokytojo Alfonso Butkaus. Jo dėka 1956-aisias mokykloje įkurta radijo stotis. Joje radijo paslaptis įminti stengėsi daug jaunuolių: L.Vasiliauskas, A.Ramoška, A.Brazas, R.Šulskis, J.Šulskytė, R.Kačenauskaitė, E.Ivickaitė, E.Alzbutaitė, P.Kančiauskas, V.Tiškovas ir kiti. Tuomet radijo mėgėjai patys konstravo radijo aparatus, montavo siųstuvus.

1957 m. mokyklinėje stotyje buvo priimtas pirmasis ultratrumpųjų bangų siųstuvo signalas iš Syzranės. Jaunieji radijo mėgėjai bendraudavo su bendraminčiais iš Taškento, Bukarešto, Chabarovsko…

Mokyklos radijo mėgėjų būrelio nariai dalyvaudavo respublikinėse ir Sovietų Sąjungos trumpabangininkų varžybose, 1958 m. užimta pirmoji vieta sąjunginėse kaimo radistų varžybose. A.Butkus vienas pirmųjų Lietuvoje įvykdė radijo sporto meistro normatyvus, penki jo vadovaujamo būrelio nariai – pirmojo atskyrio reikalavimus.

  1955  /  Įvykiai  /  Atnaujinta: 7 balandžio, 2015  /