Info Panel
Jūs esate čia:   Pagrindinis  /  Įvykiai  /  Įkurtas klubas „Net‘as“  

Įkurtas klubas „Net‘as“  

Jaunųjų technologų klubas „Net‘as“ gimnazijoje pradėjo veiklą nuo 2002 metų.  Pagrindinis klubo tikslas – populiarinti prasmingą inovatyvių technologijų taikymą gimnazijos bendruomenėje bei ugdyti mokinių kūrybiškumą. Su tuo susijusi visa klubo veikla, rengiami bei įgyvendinami projektai. Klubo kuratorė – buvusi gimnazijos A.Mikalajūno Informacijos centro vadovė, dabar – anglų kalbos mokytoja Snieguolė Zavadskienė.

2003-2004 mokslo metais buvo parengtas ir įgyvendintas projektas „Jono Graičiūno gimnazijos Informacijos centras – kalbų mokymosi išteklių centras“, kurio pagrindinė idėja buvo pasiūlyti savarankišką mokymosi modelį, padedant, konsultuojant mokytojui bei naudojant naująsias technologijas.

2003 metais kartu su Kelmės krašto muziejumi įgyvendintas projektas „Mokomųjų priemonių apie Kelmės krašto žydų bendruomenę parengimas“. Po kraštotyros ekspedicijų parengtos mokomosios priemonės: knygelė, skaidruolių rinkinys ir kompaktinis diskas „Žydų bendruomenės gyvenimo pėdsakai Kelmės krašte“.

2005 metais įgyvendintas antrasis projekto apie Kelmės krašto žydų bendruomenę etapas. Anksčiau išleistos mokomosios priemonės išverstos į anglų ir rusų kalbas, visa parengta medžiaga yra prieinama interneto vartotojams. Sukurtas dokumentinis filmas DVD formatu „Žydų bendruomenės gyvenimo pėdsakai Kelmės krašte“. Šiam projektui buvo suteiktas Europos komisijos Netd@ys programos kokybės ženklas, rodantis, kad mūsų gimnazija dalyvauja svarbiausioje Europos iniciatyvoje, propaguojančioje internetines technologijas mokymesi ir mokyme.

2003-2005 metais įgyvendintas projektų ciklas „Pažink Lietuvą“, kurio tikslai buvo sudaryti mokiniams sąlygas turiningai bei sveikai pailsėti vasaros atostogų metu bei kūrybingai pritaikyti informacines technologijas. Žygių metu buvo lankomi Aukštaitijos bei Žemaitijos nacionaliniai bei  Dubysos regioninis parkai. Stovyklų metu buvo renkama informacija, kaupiama filmuota bei fotografuota medžiaga. Grįžę iš kelionių mokiniai informaciją susistemino bei pateikė gautus rezultatus kompaktiniuose diskuose išleistais filmais, nuotraukų albumais, aprašymais: 2003 metais parengta interneto svetainė ir sukurtas dokumentinis filmas „Žemaitijos nacionalinis parkas“,  2004 metais -„Aukštaitijos nacionalinis parkas“,  2005 metais – „Baidarėmis Dubysos upe“. Šių projektų įgyvendinimui labai daug savo laisvalaikio paskyrė gimnazistai K.Servutas, R.Samušis, E.Jaciničius, M.Burzdžius, N.Briedis.

2004-2007 metais klubas „Net‘as“ dalyvavo Europos Komisijos Švietimo ir kultūros direktorato eLearning programos iniciatyvoje eTwinning, kuri suteikė galimybę virtualioje erdvėje bendrauti ir bendradarbiauti dvejiems partneriams iš skirtingų ES šalių. Naudodamiesi informacinėmis technologijomis bei anglų kalba, susiradome partnerius Italijoje Padujos mieste, bendravome  pačių pasirinktomis temomis, mokėmės vieni iš kitų. Projekto metu rengėme pristatymus apie savo kraštą, miestus, keitėmės informacija, bendravome. Įgyvendintas tarptautinis projektas „Fotoreportažai. Italija – Lietuva“ buvo pristatytas projekte, reprezentuojančiame eTwinning veiklą Lietuvoje. Projekto veikloje aktyviai dalyvavo gimnazistės S.Grincevičiūtė, R.Ūksaitė, E.Bukavičiūtė.

2008 metais dalyvavome Europos Parlamento informacijos biuro rengtame konkurse EUROSCOLA, kuriame užėmėme antrąją vietą.

2008 metais klubas „Net‘as“  įsitraukėme į Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo vykdomą veiklą bei dalyvavome šio fondo rengtuose mokymuose bei skelbtame konkurse. Parengę paraišką bei gavę finansavimą įgyvendinome tarptautinį  projektą sveikos gyvensenos ir turizmo tema „Prisijunk prie mūsų!“, po metų mūsų naujieji draugai iš Zamosc miesto Lenkijoje pakvietė kartu įgyvendinti jų parengtą projektą istorine-kultūrine tema „Lietuva. Lenkija. Šiandien ir rytoj“.

Taip pat džiaugėmės galėdami padėti parengti bei įgyvendinti nemažai sveiką gyvenseną propaguojančių projektų, kuriuos koordinavo direktoriaus pavaduotoja L.Vaičiulytė,  kūno kultūros mokytoja V.Saikavičienė bei geografijos mokytojas E.Jafimovas.

  2002  /  Įvykiai  /  Atnaujinta: 8 balandžio, 2015  /